• Cudownych, białych, miłych, radosnych, pogodnych, spokojnych,

  zdrowych świąt upływających we wspaniałej atmosferze i pomyślności

  w Nowym Roku 2018

  życzą

  nauczyciele i dyrekcja szkoły

 • OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA „GODNE DZIECIŃSTWO”

  OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA „GODNE DZIECIŃSTWO” – BOŻONARODZENIOWA GWIAZDKA PCK

  W dniach 08-10 grudnia uczniowie naszej szkoły włączyli się w charytatywną zbiórkę pieniędzy dla PCK.  Akcja odbyła się w Tesco w Bobrownikach Śląskich. Dochód z kwesty przeznaczony będzie na organizację paczek świątecznych dla najuboższych dzieci. DZIĘKUJEMY!!!

 • POMOC DLA MAI

  POMOC DLA MAI

   

  W grudniu uczniowie szkoły ponownie włączyli się w działania charytatywne dla małej Mai Rachwalskiej. Dziewczynka cierpi na zespół Retta. Rodzice Mai zorganizowali dla niej świąteczny kiermasz.  Dochód z akcji  przeznaczony będzie na rehabilitację dziecka. Uczniowie szkoły przekazali na kiermasz własnoręcznie wykonane lampiony oraz kartki świąteczne. Prace wykonano przy współudziale p. Jolanty Chruście. DZIĘKUJEMY!!!

 • Szkolny konkurs fotograficzny.

  Szkolny konkurs fotograficzny pt. „Tarnowskie Góry w zimowej szacie”.

   

  1. Postanowienia Ogólne.

   

   Przedmiotem fotografii w konkursie fotograficznym „Tarnowskie Góry w zimowej szacie” powinno  być nasze  miasto w okresie zimowym.

   

  1. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach, opiekunem p. Grażyna Ickowicz.
  2. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany dla wszystkich uczniów.
  3. Każdy z autorów może nadesłać nieograniczoną ilość fotografii. Ostateczną decyzję

                        o wyborze fotografii do publikacji podejmie komisja konkursowa.

  1. Technika wykonania prac jest dowolna (aparat cyfrowy, telefon).
  2. Prace należy nadsyłać pocztą elektroniczną przez Internet pod adres fotka172@onet.pl.
  3. Prace w formacie JPG o wymiarach min 1200x1600 pikseli i max w plikach nie przekraczających 1MB w formie załączników do listu elektronicznego.
  4. Fotografie, na których będą się znajdować jakiekolwiek znaki, cyfry (np. daty) będą dyskwalifikowane.
  5. W treści maila /listu elektronicznego należy podać:, miejsce dokonania zdjęcia, oraz oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do zdjęć oraz zgodę na przeniesienie praw do publikacji zdjęć na Organizatora konkursu tytuł pracy, imię i nazwisko, klasę, komentarz do zdjęcia, nazwę fotografowanego obiektu. (wzór poniżej)
  6. Przesłane pliki nie będą zwracane. Z chwilą nadesłania fotografie przechodzą na własność organizatora.
  7. Osoba nadsyłająca zgłoszenie ponosi pełną odpowiedzialność za przesłane zgłoszenie.

   

  1.  Czas trwania konkursu.

   

  1. Konkurs będzie podzielony na 2 etapy:

   

   I Część – REJESTRACJA PRAC       Zgłaszanie: do 15 lutego 2018r.  

   

  II Część – WYŁONIENIE LAUREATÓW     1 marzec 2018r.

   

  1.  Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu.
  2. Zwycięzcy konkursu wyrażają zgodę na zamieszczenie ich imienia i nazwiska, na stronie internetowej szkoły.
  3. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań szkoły.

   

   

   

   

  WZÓR

  Miejsce wykonania zdjęcia: ………………………………………………………………..

  Nazwa fotografowanego obiektu: ………………………………………………………….

  Tytuł pracy: …………………………………………………………………………………

  Imię i nazwisko autora: ……………………………………………………………………..

  Klasa: ………………………………

  Komentarz do zdjęcia: ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Oświadczam, że posiadaniu praw autorskich do zdjęć oraz wyrażam zgodę na przeniesienie praw do publikacji zdjęć na Szkołę Podstawową nr 10 w Tarnowskich Górach.

   

 • Informacja dla rodziców.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach informuje, że w dniach 27 – 29.12.2017r. oraz 02.01.2018r. (dni wolne od zajęć dydaktycznych) w budynku szkoły przy ul. Kochanowskiego 15 będzie możliwość zapewnienia opieki dla uczniów.

  Zainteresowani rodzice proszeni są o zgłoszenie

  w sekretariacie szkoły do dnia 15 grudnia 2017r.

 • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2017/2018

  Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2017/2018

  Pierwszy etap już za nami. Odbyło się 15 konkursów – 5 dla uczniów szkoły podstawowej i 8 dla uczniów klas gimnazjalnych. Udział brało prawie stu uczniów. Nie było łatwo, zestawy konkursowe w większości trudne i wymagające wszechstronnej wiedzy ale udało się !

  Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

  - z języka polskiego ze szkoły podstawowej Jadwiga Bochynek z klasy 7 a  i Antonina Spyra z klasy 7 b przygotowywane przez Panią Jolantę Szafran-Myrtus,

  - z matematyki  w szkole podstawowej Antonina Spyra 7 b przygotowywana przez Panią Grażynę Mazgaj a w gimnazjum Adrian Hassa z klasy III A przygotowywany przez Panią Agnieszkę Jaros

  - z języka angielskiego w gimnazjum Marta Bołd z klasy III C przygotowywana przez Panią Grażynę Dąbrowską

  - z historii w gimnazjum Wiktoria Różycka z klasy III A i Weronika Pyrzyk z klasy III C przygotowywane przez Panią Aleksandrę Bobrowską.

  Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na etapie rejonowym konkursów !

  Dyrekcja Szkoły

 • Warsztaty DIY w bibliotece.

  5 grudnia biblioteka szkolna wraz z Filią  nr12 Biblioteki Publicznej w Tarnowskich Górach zorganizowała warsztaty DIY.
  Uczniowie mieli do wyboru wykonanie dekoracji świątecznych lub naukę dziergania na 
  drutach. Zdecydowanie wygrały robótki ręczne! 😊
   
 • Wojewódzki Konkurs Nudna Matematyka

  Wojewódzki Konkurs Nudna Matematyka

                  24 listopada 2017 roku odbył się Finał konkursu Nudna Matematyka. Tosia Spyra z klasy VII b w tym konkursie zdobyła I miejsce. Zadania z półfinału i finału wykonała na maksymalną liczbę punktów. Pierwszy etap konkursu odbywał się w salach Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Matematyki, natomiast półfinał i finał w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pierwszy etap konkursu pisało ok 1000 uczniów Szkół Podstawowych naszego województwa ( 9 uczniów z naszej szkoły :))

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Szczególne Gratulacje dla Tosi :)

 • WARSZTATY I TARGI EDUKACYJNE w ZSChMiO

  16.11.2017

  W dniu dzisiejszym 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Warsztatach i targach edukacyjnych zorganizowanych w Zespole Szkól Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcacych. W programie m.in. doświadczenia biologiczne, projekcja filmu Mikrokosmos, wystawa zielników oraz stanowiska edukacyjne Śląskiego Ogrodu Botanicznego z Radzionkowa i przedstawicieli nadleśnictwa Świerklaniec. Zapraszamy do galerii.

 • Pomóżmy ptakom przetrwać zimę!

  Uczniowie naszej szkoły, w ramach akcji przeprowadzonej z inicjatywy Rady Dzielnica Osada Jana, wykonali karmniki dla ptaków. Niektóre z nich to prawdziwe ptasie stołówki. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom i ich rodzicom. Zapraszamy do galerii.

 • PAJĄKI

  19 października w naszej szkole odbyła się lekcja zoologii poświęcona pająkom. Pan Andrzej Pająk wink zaprezentował okazy pajaków ze swojej hodowli, w ciekawy sposób przedstawił ich zwyczaje i przybliżył nam tę wspaniałą grupę bezkręgowców. Okazuje się, że nie taki pająk zły... Zapraszamy do galerii.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  W dniu 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w budynku przy ul. Kochanowskiego, odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez wychowawców i uczniów klas III-ich szkoły podstawowej i uczniów klas III-ich gimnazjum.

 • Zmiana w harmonogramie spotkań z wychowawcami klas.

  W związku z wyjazdem klas II-gich wraz z wychowawcami i opiekunami na trzydniową wycieczkę, informujemy, że spotkanie klasowe z wychowawcami klas IIa i IIb oraz VIIb, odbędą się w przyszłym tygodniu, tj. 27 września.

 • BIOROBOTYKA

  13 września gimnazjaliści klas III-ich wzięli udział w wykładach pt. "Biorobotyka" zorganizowanych przez Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe przy Uniwersytecie Ślskim w Katowicach. Uczniowie mieli okazję poznać nowoczesne technologie w połaczeniu z biologią i medycyną. Do zajęć został wykorzystany m.in. manipulator chirurgiczny, pokazano materiały biomedyczne do tworzenia sztucznych narządów i protez oraz same narządy wydrukowane w 3D. Zapraszamy do galerii.

 • GWARKI 2017

  Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w Święcie Miasta – GWARKACH. Dziękujemy za udział w pochodzie uczniom i opiekunom 🙂

                     

 • 11.09.2017 HARMONOGRAM SPOTKAŃ 2017/2018
 • SPOTKANIE RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

  W dniu 20 września 2017r. o godz. 1700 odbędzie się spotkanie Rodziców z wychowawcami klas (klasy Vii i II i III gimnazjum).

  Przedstawiciele Rady Rodziców (po 1 osobie z każdej klasy) spotkają się w tym dniu o godz. 1800 w budynku przy ul. Kochanowskiego 15.

 • 05.09.2017 Szczegóły dotyczące skorzystania ze stypendium szkolnego
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek 4 września w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach, ul. Kochanowskiego 15 o godzinie 9.00.

 • 16.06.2017

  W dniu dzisiejszym odbył się Festyn pod hasłem "Czas na zdrowie". Impreza rozpoczęła się od występu dziewcząt z klasy II B, które zaprezentowały swoją piosenkę w języku angielskim oraz od pokazu tańca nowoczesnego w wykonaniu Grzegorza Grajoszka, ucznia klasy IIIC. Następnie odbyły się różnorodne zajęcia, zgodnie z zamieszczonym wcześniej harmonogramem. 

  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które włączyły się w przygotowanie Festynu i uatrakcyjniły jego przebieg. Dziękujemy serdecznie:  konsultantkom firmy AVON za prelekcję i pokaz makijażu, pani Annie Idzikowskiej za pokaz pielęgnacji twarzy, rąk i ciała, Cafe Silesia "Gryfny Kafyj",  panu Sebastianowi Kubikowi za wspaniały trening zumby, pani Katarzynie Noga za trening na trampolinach, pani Ewelinie z "Galerii Fitnessu" za rozruszanie naszych mięśni,  Radzie Dzielnicy "Osada Jana", właścicielom firm: Sklep mięsny "Więcek" i Zakład Piekarsko-Cukierniczy oraz paniom ze sklepu ze zdrową żywnością "Zdrowy zakątek". Serdecznie dziękujemy również naszej pani higienistce, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem i opatrywała rany.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festyn "Czas na zdrowie".

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Gimnazjum nr 3
  42-606 Tarnowskie Góry
  ul. Zaciszna 17
  woj. śląskie
 • (032) 285 97 34

Galeria zdjęć