• Czas na zdrowie

W dniu dzisiejszym, tj. 19 maja 2017r. oficjalnie informujemy całą szkolną społeczność o rozpoczęciu akcji pt. "Czas na zdrowie". Akcję rozpoczynamy od pokazu filmów pod hasłem "Śmietnik w mojej głowie". Kolejne etapy akcji to konkursy na projekt znaczka pocztowego, plakat pt. "W sieci uzależnień", zdrowy przepis na sałatkę w języku angielskim i niemiecki, a finalnie - udział w Festynie, który odbędzie się 16 czerwca br. Serdecznie zapraszamy do uważnego sledzenia treści filmów - już wkrótce pojawią się na stronie pytania konkursowe dotyczace prezentowanych wiadomości. Zapraszamy do zabawy.

Zespół "Tempo sano" - "Czas na zdrowie"

• 18.05.2017 III miejsce w Regionalnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Zabrzu.
  • Lauerat konkursu wiedzy historycznej "Klasówka powstańcza".

Jakub Włodarz, uczeń klasy III B, zajął I miejsce w Finale „Klasówki powstańczej”. Finał odbył się
    25 kwietnia 2017 r. w Domu Śląskim w Krakowie. Laureaci reprezentowali województwo łódzkie, małopolskie i śląskie.

„Klasówka powstańcza” to konkurs wiedzy historycznej, stanowiący cykliczne przedsięwzięcie, wpisujące się w obchody kolejnych rocznic Powstań Śląskich. Każda edycja posiada swój wiodący motyw. Motywem w roku szkolnym 2016/2017 było podkreślenie i ukazanie udziału oraz zaangażowania Polaków spoza Górnego Śląska na rzecz Powstań Śląskich. Dlatego też finał konkursu odbył się w Krakowie.
                  Organizatorami konkursu są: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach; Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”
    w Katowicach.

• 26.04.2017

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017.

• WESOŁYCH ŚWIĄT

• KONSULTACJE

Przypominamy, że w dniu jutrzejszym w godzinach 16.00 - 18.00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów wszystkich klas.

• Ratuję, bo umiem!

28 marca 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Małych Form Filmowych "Ratuję, bo umiem!". Konkurs polegał na nakreceniu krótkiego filmu obrazującego udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Drużywa z naszej szkoły w składzie: Marta Szypulska, Ewelina Wylenzek i Julia Frej zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!!! Nagrodą był podstawowy kurs udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez ratownika medycznego.

• Szkolny Dzień Kariery

ZAPROSZENIE

Powiatowy Urząd Pracy oraz Przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych serdecznie zapraszają: Trzecioklasistów wraz z Rodzicami na "Szkolny Dzień Kariery", który odbędzie się w dniu 22.03.2017r. w godzinach 11.30 -14.00.

Harmonogram spotkania:

11.30-12.30 Powiatowy Urząd Pracy:

1. Wstęp.
    2. Planowanie przyszłości zawodowej.
    3. Zawody przyszłości.
    4. Szkoły ponadgimnazjalne w powiecie tarnogórskim.

12.30-14.00 Szkoły ponadgimnazjalne:

1. Prezentacje poszczególnych placówek.
    2. Możliwość rozmów z przedstawicielami szkół,
    3. Udostępnianie informacjio każdej z placówek (ulotki, broszury informacyjne, plakaty).

• Praca ucznia.

W dniu 14.03.2017 r. uczeń naszego gimnazjum Fabian Wojtol  ( kl. I b) przekazał własnoręcznie wykonane warcaby na potrzeby pedagoga szkolnego. Gra wykorzystana zostanie w celach terapeutycznych jako forma zabawy i nauki. Doceniamy wspaniałą pracę naszego ucznia i gratulujemy mu wspaniałych umiejętności!

• Budki lęgowe dla ptaków.

Jak co roku, uczniowie naszego gimnazjum aktywnie włączyli się do akcji budowy budek lęgowych dla ptaków. Akcja przeprowadzana wraz z Radą Dzielnicy "Osada Jana", która jest m.in. fundatorem nagród, została zapoczątkowana 20 lat temu i wpisała się na stałe w kalendarz wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska i poprawę jakości życia mieszkańców dzielnicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i sympatykom naszych działań. W tym roku nagrodą dla uczniów jest bilet do kina yes

• KLASÓWKA POWSTAŃCZA 2017

• "Gimnazjalne Rozmaitości 2017"

W dniu 15.02. 2017r. uczniowie naszego Gimnazjum zostali docenieni za udział w powiatowym konkursie „Gimnazjalne Rozmaitości”... więcej w zakładce Sukcesy uczniów.

• 15.02.2017

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

Więcej przeczytasz w zakładce PEDAGOG.

• Zebranie z Rodzicami - podsumowanie pracy w I semestrze.

Wszystkich Rodziców zapraszamy na zebranie podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2016/2017, w czwartek 12 stycznia 2016r. na godz. 17.00.

Zebranie przedstawicieli Rady Rodziców odbędzie się o godz. 18.00 w stołówce szkolnej.

• Tegoroczne przedstawienie to adaptacja "Opowieści wigilijnej" przygotowana pod okiem pań: Mirosławy Ziobro i Katarzyny Król przez uczniów klasy II c.

• Serdeczne życzenia

• W grudniu w szkole odbywał się międzyklasowy konkurs kolęd i pastorałek. Klasy prezentowały wybraną kolędę lub pastorałkę przed komisją złożoną z pani Małgorzaty Skalik-Pokrywki, nauczyciela muzyki oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Klasy II A i III B zdobyły taką samą ilość punktów - zapraszamy do odwiedzenia galerii, gdzie prezentowane są zdjęcia z dogrywki, a właściwie dośpiewki ...laugh

• Ambulans pomiarowy jakości powietrza Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach - pomiar jakości powietrza w okolicach naszej szkoły.

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny Dzień Wolontariusza.

• Publiczne Gimnazjum nr 3
    42-606 Tarnowskie Góry