• 24.05.2017

  Informacje dla uczniów klasy I i II gimnazjum.

 • IX Rajd Tarnogórski

  W dniu dzisiejszym uczniowie naszaj szkoły wzięli udział w IX RAJDZIE  PO ZIEMII TARNOGÓRSKIEJ. W tym roku zakończenie rajdu odbywało się w Remizie strażackiej w Pniowcu, gdzie dotarliśmy po wędrówce przez Lasowice, Czarną Hutę, Tłuczykąt. Po drodze odpoczywaliśmy na malowniczej polanie, podziwialiśmy konie oraz zapoznaliśmy się niektórymi faktami dotyczącymi współczesnej i minionej działalności zakładów przemysłowych oraz z historią kolejnictwa. Pogoda i humory dopisały jak zawsze yes Serdecznie zapraszamy do galerii.

 • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU: „ZAPLĄTANI W SIECI – WSPÓLCZESNE ZAGROŻENIA INTERNETU”

  Poniżej znajdziecie regulamin konkursu.

  KONKURS_ZAPLaTANI_W_SIECI_-_WSPOLCZESNE_ZAGROZENIA_INTERNETU.docx

  Zachęcam wszystkich uczniów do udziału - czekają na was atrakcyjne nagrody :)

 • "ŚMIETNIK W TWOJEJ GŁOWIE" - pokaz filmów

  W dniu 19 maja 2017r. w szole zorganizowano pokaz filmów z serii "Śmietnik w mojej głowie". Uczniowie zostali zapoznani z ideą akcji pod hasłem "Czas na zdrowie", z imprezami towarzyszącymi oraz z planowanym Festynem w dniu 16 czerwca 2017r. Wszyscy wzięli również udział w pokazie filmów, który odbywał się w sali biologicznej.

 • Festiwal Krótkich Form Filmowych pt. "Ratuję bo umiem!"

  Uczennice klasy III B - Julia Frej, Marta Szypulska i Ewelina Wylenzek zakwalifikowały się do finału Festiwalu Krótkich Form Filmowych pt. "Ratuję, bo umiem!", organizowanego przez II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. Ich film na temat zasad udzielania pierwszej pomocy zajął II miejsce. GRATULUJEMY !!!  W nagrodę uczennice wzięły udział w certyfikowanym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, a 16 maja br. odebrały nagrodę podczas uroczystego podsumowania Forum Oświatowego 2017 w siedzibie Starostwa Powiatowego.

  Zapraszam do galerii.

 • Czas na zdrowie

  W dniu dzisiejszym, tj. 19 maja 2017r. oficjalnie informujemy całą szkolną społeczność o rozpoczęciu akcji pt. "Czas na zdrowie". Akcję rozpoczynamy od pokazu filmów pod hasłem "Śmietnik w mojej głowie". Kolejne etapy akcji to konkursy na projekt znaczka pocztowego, plakat pt. "W sieci uzależnień", zdrowy przepis na sałatkę w języku angielskim i niemiecki, a finalnie - udział w Festynie, który odbędzie się 16 czerwca br. Serdecznie zapraszamy do uważnego sledzenia treści filmów - już wkrótce pojawią się na stronie pytania konkursowe dotyczace prezentowanych wiadomości. Zapraszamy do zabawy.

  Zespół "Tempo sano" - "Czas na zdrowie"

 • 18.05.2017 III miejsce w Regionalnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Zabrzu.
 • Lauerat konkursu wiedzy historycznej "Klasówka powstańcza".

  Jakub Włodarz, uczeń klasy III B, zajął I miejsce w Finale „Klasówki powstańczej”. Finał odbył się
  25 kwietnia 2017 r. w Domu Śląskim w Krakowie. Laureaci reprezentowali województwo łódzkie, małopolskie i śląskie.

  „Klasówka powstańcza” to konkurs wiedzy historycznej, stanowiący cykliczne przedsięwzięcie, wpisujące się w obchody kolejnych rocznic Powstań Śląskich. Każda edycja posiada swój wiodący motyw. Motywem w roku szkolnym 2016/2017 było podkreślenie i ukazanie udziału oraz zaangażowania Polaków spoza Górnego Śląska na rzecz Powstań Śląskich. Dlatego też finał konkursu odbył się w Krakowie.
                Organizatorami konkursu są: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach; Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”
  w Katowicach.

 • 26.04.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017.

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

 • KONSULTACJE

  Przypominamy, że w dniu jutrzejszym w godzinach 16.00 - 18.00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów wszystkich klas.

 • Ratuję, bo umiem!

  28 marca 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Małych Form Filmowych "Ratuję, bo umiem!". Konkurs polegał na nakreceniu krótkiego filmu obrazującego udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Drużywa z naszej szkoły w składzie: Marta Szypulska, Ewelina Wylenzek i Julia Frej zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!!! Nagrodą był podstawowy kurs udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez ratownika medycznego.

 • Szkolny Dzień Kariery

  ZAPROSZENIE

   

  Powiatowy Urząd Pracy oraz Przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych serdecznie zapraszają: Trzecioklasistów wraz z Rodzicami na "Szkolny Dzień Kariery", który odbędzie się w dniu 22.03.2017r. w godzinach 11.30 -14.00.

  Harmonogram spotkania:                                    

  11.30-12.30 Powiatowy Urząd Pracy:

  1. Wstęp.
  2. Planowanie przyszłości zawodowej.
  3. Zawody przyszłości.
  4. Szkoły ponadgimnazjalne w powiecie tarnogórskim.

   

  12.30-14.00 Szkoły ponadgimnazjalne:

  1. Prezentacje poszczególnych placówek.
  2. Możliwość rozmów z przedstawicielami szkół,
  3. Udostępnianie informacjio każdej z placówek (ulotki, broszury informacyjne, plakaty).

   

   

   

             

   

 • Praca ucznia.

  W dniu 14.03.2017 r. uczeń naszego gimnazjum Fabian Wojtol  ( kl. I b) przekazał własnoręcznie wykonane warcaby na potrzeby pedagoga szkolnego. Gra wykorzystana zostanie w celach terapeutycznych jako forma zabawy i nauki. Doceniamy wspaniałą pracę naszego ucznia i gratulujemy mu wspaniałych umiejętności!

   

 • Budki lęgowe dla ptaków.

  Jak co roku, uczniowie naszego gimnazjum aktywnie włączyli się do akcji budowy budek lęgowych dla ptaków. Akcja przeprowadzana wraz z Radą Dzielnicy "Osada Jana", która jest m.in. fundatorem nagród, została zapoczątkowana 20 lat temu i wpisała się na stałe w kalendarz wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska i poprawę jakości życia mieszkańców dzielnicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i sympatykom naszych działań. W tym roku nagrodą dla uczniów jest bilet do kina yes

 • KLASÓWKA POWSTAŃCZA 2017

 • "Gimnazjalne Rozmaitości 2017"

  W dniu 15.02. 2017r. uczniowie naszego Gimnazjum zostali docenieni za udział w powiatowym konkursie „Gimnazjalne Rozmaitości”... więcej w zakładce Sukcesy uczniów.

 • 15.02.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

  Więcej przeczytasz w zakładce PEDAGOG.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Gimnazjum nr 3
  42-606 Tarnowskie Góry
  ul. Zaciszna 17
  woj. śląskie
 • (032) 285 97 34

Galeria zdjęć