Laureat konkursu wiedzy historycznej "Klasówka powstańcza".

Jakub Włodarz, uczeń klasy III B, zajął I miejsce w Finale „Klasówki powstańczej”. Finał odbył się
25 kwietnia 2017 r. w Domu Śląskim w Krakowie. Laureaci reprezentowali województwo łódzkie, małopolskie i śląskie.

„Klasówka powstańcza” to konkurs wiedzy historycznej, stanowiący cykliczne przedsięwzięcie, wpisujące się w obchody kolejnych rocznic Powstań Śląskich. Każda edycja posiada swój wiodący motyw. Motywem w roku szkolnym 2016/2017 było podkreślenie i ukazanie udziału oraz zaangażowania Polaków spoza Górnego Śląska na rzecz Powstań Śląskich. Dlatego też finał konkursu odbył się w Krakowie.
              Organizatorami konkursu są: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach; Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”
w Katowicach.