Finał kategorii Wiedza XIII GMINNEGO KONKURSU PAPIESKIEGO

22.05.2018 odbył się w naszej szkole finał kategorii Wiedza XIII GMINNEGO KONKURSU PAPIESKIEGO „SZUKAŁEŚ NAS – JESTEŚMY”.  Tegorocznym mottem było „Jan Paweł II – nauczyciel patriotyzmu”. Jest to najtrudniejsza kategoria, bo uczniowie klas V-VII i klas gimnazjalnych, musieli zapoznać z trudnymi tekstami św. Jana Pawła II. W tym roku zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe w naszym mieście.

Idea żywego pomnika w formie Konkursu, która została zapoczątkowana przed laty, jest wciąż żywa i coraz więcej osób się w nią angażuje.

Do finału po eliminacjach szkolnych zakwalifikowało się 31 uczniów klas V-VII z 11 szkół tarnogórskich a z klas gimnazjalnych 19 uczniów z 6 szkół, w których są jeszcze klasy gimnazjalne. Uczestnicy musieli rozwiązać test (inny dla klas V-VII a inny dla klas gimnazjalnych). Autorem pytań i przewodniczącą komisji była pani mgr Kornelia Sobel katechetka ze Szkoły Podstawowej z Tworoga. Po godzinnych zmaganiach uczestnicy rozeszli się do swoich szkół a Komisja sprawdzała rozwiązane testy. W tegorocznej edycji był bardzo wysoki poziom i gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom.

W klasach Gimnazjalnych: I miejsce zdobyła Angelika Lubosz z naszej szkoły, zdobywając 47 punktów na 49 możliwych. II miejsce zdobył Kamil Dudziński ze Szkoły Podstawowej nr 9 zdobywając 42 punkty i III miejsce zdobyła Maria Gulba ze Szkoły Podstawowej nr 3 zdobywając 41 punktów.

W klasach V-VII: I miejsce zdobyła Julia Wyrwoł ze Szkoły Podstawowej nr 15 zdobywając 36 punktów na 41 możliwych, II miejsce zdobyła Karolina Witek ze Szkoły Podstawowej nr 13 zdobywając 35 punktów i III miejsce Jessica Aniśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 zdobywając 34 punkty. Na czwartym miejscu (pierwsze za podium) było aż 5 osób w tym dwoje uczniów naszej szkoły Jadwiga Bochenek i Maciej Osman zdobywając 32 punkty. Jak widać poziom był bardzo wysoki i wyrównamy, Jeszcze raz wszystkim GRATULUJEMY.  Katechetka Katarzyna Król