• Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem

W dniu 12 lutego w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy rękopis pisany piórem w ramach Ogólnopolskiego Dnia Pisania Piórem zorganizowany przez bibliotekę szkolną oraz Filię nr12 Biblioteki Publicznej w Tarnowskich Górach.  Jury w składzie: p.M. Ziobro oraz p.J. Szafran - Myrtus , przyznało następujące nagrody:
    1 miejsce -  Roksana Skorupa - klasa III b,
    2 miejsce - Karolina Jośko - klasa III c,
    3 miejsce - Weronika Zawada - klasa III b oraz Barbara Dworaźny - klasa VII a.
                                                                                                                                   Małgorzata Skalik - Pokrywka

• III Powiatowy Turniej Farmaceutyczny - regulamin.

14 marca 2018r o godz. 1030 w Zespole Szkół Chemiczno - Medycznych i Ogólnokształcacych w Tarnowskich Górach odbędzie się III Powiatowy Turniej Farmaceutyczny pt. " Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami".

1. Każda szkoła może zgłosić do konkursu dwa 2-osobowe zespoły uczniów.

2. Konkurs składa się:

a) z etapu pisemnego: pytania testowe, kilka pytań otwartych, wymagające zwięzłej odpowiedzi (tzw. ping-pong) oraz pytania otwarte związane z wyjaśnieniem przedstawionego zjawiska /sprzętu/ doświadczenia. Młodzież współpracuje ze sobą rozwiazując arkusze z zadaniami.

Czas trwania części pisemnej wynosi 90 minut.

3. Zagadnienia konkursowe:

a) podstawowe wiadomości z dziedziny medycyny oraz farmacji, botaniki, ziołolecznictwa - farmakognozji;

b) ciekawostki z zakresu biologii, chemii oraz fizyki/przyrody.

Po zakończeniu części pisemnej uczestnicy konkursu wraz z opiekunami będą zaproszeni na poczęstunek wieńczący dzień zmagań konkursowych :)

Termin zgłaszania chęci udziału w konkursie mija 2 marca 2018r.

Wszystkich informacji udziela pani Grażyna Ickowicz.

• REKOLEKCJE

W dniach 14 – 16 lutego 2018 r. uczniowie klas 7 oraz II i III gimnazjalnych biorą udział w rekolekcjach wielkopostnych w Kościele MB Uzdrowienia Chorych przy ul. Różanej – środa i czwartek nauki rekolekcyjne o godz. 900

a w piątek msza z nauką dla uczniów o godz. 1000.

Dni te są wolne od zajęć dydaktycznych – lekcje nie odbywają się.

• Jasełka przed podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

Jak co roku nasi uczniowie wystąpili przed podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej                    w Tarnowskich Górach. Spotkanie odbyło się w dniu 18 stycznia 2018r.  Uczniowie zaprezentowali Jasełka przygotowane przez p. Katarzynę Król, p. Mirosławę Ziobro oraz p. Bożenę Kalbarczyk. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a przedstawienie było okazją do wspólnego  kolędowania. Po występie uczniowie dostali gromkie brawa, a także słodki poczęstunek przygotowany przez podopiecznych DPS. W przyszłym roku na pewno  znów odwiedzimy podopiecznych Domu.

Zapraszamy do galerii.

• SREBRNA SZOPKA - gratulacje!!!!!!!!!