Poniedziałek 11.12.2017

Egzaminy próbne :@

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach informuje, że w dniach 27 – 29.12.2017r. oraz 02.01.2018r. (dni wolne od zajęć dydaktycznych) w budynku szkoły przy ul. Kochanowskiego 15 będzie możliwość zapewnienia opieki dla uczniów.

Zainteresowani rodzice proszeni są o zgłoszenie

w sekretariacie szkoły do dnia 15 grudnia 2017r.

• Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2017/2018

Pierwszy etap już za nami. Odbyło się 15 konkursów – 5 dla uczniów szkoły podstawowej i 8 dla uczniów klas gimnazjalnych. Udział brało prawie stu uczniów. Nie było łatwo, zestawy konkursowe w większości trudne i wymagające wszechstronnej wiedzy ale udało się !

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

- z języka polskiego ze szkoły podstawowej Jadwiga Bochynek z klasy 7 a  i Antonina Spyra z klasy 7 b przygotowywane przez Panią Jolantę Szafran-Myrtus,

• 5 grudnia biblioteka szkolna wraz z Filią  nr12 Biblioteki Publicznej w Tarnowskich Górach zorganizowała warsztaty DIY. Uczniowie mieli do wyboru wykonanie dekoracji świątecznych lub naukę dziergania na  drutach. Zdecydowanie wygrały robótki ręczne! 😊
  • Wojewódzki Konkurs Nudna Matematyka

24 listopada 2017 roku odbył się Finał konkursu Nudna Matematyka. Tosia Spyra z klasy VII b w tym konkursie zdobyła I miejsce. Zadania z półfinału i finału wykonała na maksymalną liczbę punktów. Pierwszy etap konkursu odbywał się w salach Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Matematyki, natomiast półfinał i finał w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pierwszy etap konkursu pisało ok 1000 uczniów Szkół Podstawowych naszego województwa ( 9 uczniów z naszej szkoły :))

• 16.11.2017

W dniu dzisiejszym 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Warsztatach i targach edukacyjnych zorganizowanych w Zespole Szkól Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcacych. W programie m.in. doświadczenia biologiczne, projekcja filmu Mikrokosmos, wystawa zielników oraz stanowiska edukacyjne Śląskiego Ogrodu Botanicznego z Radzionkowa i przedstawicieli nadleśnictwa Świerklaniec. Zapraszamy do galerii.

• Uczniowie naszej szkoły, w ramach akcji przeprowadzonej z inicjatywy Rady Dzielnica Osada Jana, wykonali karmniki dla ptaków. Niektóre z nich to prawdziwe ptasie stołówki. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom i ich rodzicom. Zapraszamy do galerii.

• Publiczne Gimnazjum nr 3
    42-606 Tarnowskie Góry