Piątek 20.10.2017

Za oknem już jesień

•                 W piątek 27.10.2017r. włączamy się do udziału w akcji „Sprzątanie Świata”. Uczniowie klas VII A i B oraz II i III gimnazjum mają w tym dniu 1 i 2 lekcję, a później pod opieką nauczyciela udają się na teren parku „Piny”. Włączając się do akcji wspieramy działalność Stowarzyszenia na rzecz ratowania i reaktywacji parku Piny na Osadzie Jana.

Akcja kończy się ok. godz. 1300.

• W dniu 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w budynku przy ul. Kochanowskiego, odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez wychowawców i uczniów klas III-ich szkoły podstawowej i uczniów klas III-ich gimnazjum.

• W związku z wyjazdem klas II-gich wraz z wychowawcami i opiekunami na trzydniową wycieczkę, informujemy, że spotkanie klasowe z wychowawcami klas IIa i IIb oraz VIIb, odbędą się w przyszłym tygodniu, tj. 27 września.

• 13 września gimnazjaliści klas III-ich wzięli udział w wykładach pt. "Biorobotyka" zorganizowanych przez Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe przy Uniwersytecie Ślskim w Katowicach. Uczniowie mieli okazję poznać nowoczesne technologie w połaczeniu z biologią i medycyną. Do zajęć został wykorzystany m.in. manipulator chirurgiczny, pokazano materiały biomedyczne do tworzenia sztucznych narządów i protez oraz same narządy wydrukowane w 3D. Zapraszamy do galerii.

• Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w Święcie Miasta – GWARKACH. Dziękujemy za udział w pochodzie uczniom i opiekunom 🙂

• 11.09.2017 HARMONOGRAM SPOTKAŃ 2017/2018

• Publiczne Gimnazjum nr 3